Projekt polsko-ukraińskich spotkań dobiegł końca.
Podczas naszego pobytu odwiedzaliśmy gospodarstwa agroturystyczne, władze samorządowe, przedsiębiorców i zdobywaliśmy przydatną wiedzę.                                                                      

Na początek spotkaliśmy się z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne w Nielepicach - w którym znajduje się stadnina koni huculskich.
                                    
  
 
 Mimo niefortunnej pogody każdy z nas brał udział w jeździe konnej. Po zakończeniu jazdy, zostaliśmy ugoszczeni domowymi wypiekami i gorącymi napojami, gospodarz przedstawił nam historię gospodarstwa. Zaprezentował nam strój ludowy huculski, a chętne osoby mogły zrobić sobie zdjęcie w takim stroju - wspominają Julia i Paulina.

Wybraliśmy się do Przystani Flisackiej w Sromowcach-Kątach, gdzie znajduje się pawilon wystawczy Pienińskiego Parku Narodowego. Prezesem Stowarzyszenia Flisaków jest pan Jan Sienkiewicz, który udzielił nam cennych informacji oraz opowiadał o tradycjach, historii flisaków i historii spływu Przełomem Dunajca. Następnie pojechaliśmy w okolice Trzech Koron na kładkę pieszo-rowerową, która łączy Sromowce Niżne po stronie polskiej i Czerwony Klasztor po stronie słowackiej. Zastaliśmy piękne widoki i ciekawe przeżycia - które uwieczniliśmy na zdjęciach.


Przystań Sromowce-Kąty; grupa polsko-ukraińskaPrzystań Sromowce-Kąty; Flisacy

Mieliśmy również okazję poznać infrastrukturę hotelarską ("Pod Wulkanem" w Kluszkowcach), oraz funkcjonowanie ogromnych inwestycji  SPA - Termy w Białce Tatrzańskiej.

Jednym z naszych przystanków było "nieudane" zwiedzanie 2 zabytkowych, drewnianych kościółków w Harklowej oraz Dębnie, które zapisane są na liście Światowego Dziedzictwa UNASCO. Niestety, z powodu deszczu nie mogliśmy wejść do środka - powiedział nam Kacper.
Naszą wiedzę staraliśmy się gromadzić po to, żeby ją wykorzystać później, ucząc się obsługiwać platformę e-learningową Moodle (http://kursy.eurokreator.gpe.pl).

W Czorsztynie w Willi JASNA zapoznaliśmy się z działalnością Zagrody Edukacyjnej, w której właściciel zapoznawał nas z roślinami zielarskimi rosnącymi w jego ogrodzie, zastosowaniem ziół w kuchni, ziołolecznictwie, kosmetyce itp.Czorsztyn; Zagroda Edukacyjna w Willi JASNA.

Pozostały nam teraz materiały, wzajemne kontakty i pomysły na inne projekty.

Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi wydawca. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji nie odpowiada za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.

Projekt "Młody obywatel - dojrzały przedsiębiorca. Polsko-ukraińskie inspiracje dla terenów wiejskich" otrzymał dofinansowanie z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej.


Strona główna : Aktualności : Imprezy : Koła regionalne : O nas : Wyszukiwanie :
Copyright 2018 Góralskie.net
Projekt graficzny GraphicsDesign.pl

Strona internetowa współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich; Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.